Evropská Federace Krav Maga - Richard Douieb (FEKM-RD)

 

fr. Fédération Européenne de Krav Maga Richard Douieb

Organizace byla založena v roce 1997 z iniciativy pana Richarda Douieba, který na žádost Imiho Lichtenfelda otevřel v roce 1987 první školu Krav Maga v Evropě, ve Francii. Z počátku škola sdružovala skupinu lidí zapálených do techniky přímého boje. Časem se však stal tento systém tak populární, že ho začali využívat elitní policejní a vojenské jednotky jako GIGN (Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale) nebo RAID (Recherche, Assistance, Intervention, Dissuasion).

FEKM-RD patří dnes mezi největší federaci na světě. Více než 20 tisíc doložených registrovaných aktivních členů trénujících systém Krav Maga. Díky profesionalitě a neustálému zlepšování techniky, ale i díky přístupu pana Richarda Douieba, jako prezidenta Evropské federace, se nadále rozrůstá členská základna. 

Organizační rozvoj jde ruku v ruce s principy efektivity a morálky v odkazu Imiho Lichtenfelda. 

V současné době FEKM-RD spojuje 14 zemí z toho 13 na území Evropy (Polsko, Německo, Belgie, Španělsko, Finsko, Francie, Velká Británie, Itálie, Lucembursko, Norsko, Portugalsko, Švýcarsko,

Česká republika) a v Kanadě. Samotná Francie má více než 200 klubů. 

 

Richard Douieb

Pan Richard Douieb je výjimečná osobnost: držitel černého pásu v ju-jitsu, mistr v kickboxu, certifikovaný trenér a učitel tělesné výchovy jak v Izraeli, tak ve Francii. Byl trenérem elitní speciální jednotky francouzké GIGN a nakonec i mistr Krav Maga s 6 výkonnostním stupněm (Darga).

Narodil se v Jeruzalémě v roce 1956. Avšak do svých 16 let žil ve Francii. Jako mladý trénoval gymnastiku a plavání, ale v 17 letech se vrátil do Izraele a začal výcvik bojových umění (box a karate).

Poprvé se setkal se systémem Krav Maga jako veterán zvláštní jednotky izraelské armády, kde ho fascinovala jeho jednoduchost a efektivnost.

Zúčastnil se desítek bojových misí. Jeho těžké zranění z poslední mise si vyžádalo roční rekonvalescenci. Ve věku 23 let dostal z rukou Imiho Lichtenfelda diplom vojenského instruktora

Krav Maga. Po návratu do Francie Richard trénoval několik druhů bojových umění (ju-jitsu, judo, MuaiTai, kicbox). V roce 1993 získal titul mistra Francie v kickboxu.

Po 15 letech intenzivního tréninku byl úředně pověřen Imim Lichtenfeldem k rozvoji a propagaci systému Krav Maga v Evropě.

V roce 1997 založil vlastní organizaci Evropské federace Krav Maga v Paříži. Pan Richard Douieb se stal učitelem Francouských speciálních policejních jednotek. Systém Krav Maga se díky němu učí studenti v celé Evropě.