KRAVMAGA-TEAM.CZ

ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA

Instruktoři

Linda Paikrtová

Od dětství jsem se věnovala různým sporům, od tance, jízdě na koních až po Kickbox (pro zábavu), který mě dovedl až k fitness, kvůli kompenzaci, a to mě začalo bavit. Bojové sporty mě zajímaly už od mala, o Krav Maga sem slyšela už asi ve 12 ti letech a hrozně jsem to chtěla dělat, ale v mém okolí nikde nebyla. Vydržela jsem u Kickboxu ale jen pár let, kvůli zdravotním problémům, které se začaly zhoršovat, tím pádem ani návrat k němu nepřipadal v úvahu. Asi na rok, jsem musela přestat dělat vše, kvůli náročné operaci páteře, po níž sem se ale chtěla vrátit zpět k fitness. Udělala sem si kurz na instruktora fitness a kulturistiky, kde sem měla šanci se velice dobře naučit anatomii a díky ní, se dát sama dohromady po operaci. Ještě když sem žila v Klatovech, což je asi 6 let, sem začal vést skupinové lekce ve fitness. Pak mě čekalo stěhování do Moravskoslezského kraje a tady sem začal dělat fitness instruktorku ve Frenštátu pod Radhoštěm. Nyní pracuji ve fitness v Kopřivnici. Krav Maga jsem objevila ve Frýdku-Místku pod vedením Aleše Kolaříka, kam sem začala jezdit asi před třemi lety. Tento systém mě nadchl nejen kvůli technikám, ale také kvůli skvělým instruktorům, jak českým, tak polským, a také kvůli tomu, že i přes to, že měřím 165 cm a vážím asi 53 kg a ještě k tomu mám nějaká omezení, tak věřím že ubránit se může opravdu každý!

Milan Gunár

Narodil jsem se v malé vesnici na východním Slovensku. V roce 1982 jsem nastoupil na střední školu ve Frýdku–Místku. Téhož roku jsem začal trénovat box v oddíle Slezan Frýdek–Místek. Díky tomuto oddílu jsem získal několik titulů. V letech 1982-1986 jsem 4x vyhrál pohár SMK. V letech 1984-1986 jsem reprezentoval Českou republiku. V roce 1985 jsem byl 2. na mistrovství České republiky, v tomto roce jsem dostal i ocenění za nejlepší techniku a čestné uznání za umístění mezi 10 nejlepšími sportovci SMK. V letech 1984, 1986 jsem soutěžil na mistrovství Československa, kde jsem vybojoval 3. a 2. místo.

V roce 1986 jsem ukončil sportovní kariéru. Myslel jsem si, že žádný sport mi nedá to, co box, ale zmýlil jsem se. Náhodou jsem narazil na plakát s nápisem KRAV MAGA, který upoutal mou pozornost.

Začal jsem navštěvovat  tréninky v LCA Frýdek- Místek, kde jsem  pod vedením instruktora Aleše Kolaříka z KRAVMAGA-TEAMU.CZ našel zalíbení v tomto bojovém umění. Počáteční obavy, zda to pro mě nebude fyzicky náročné vzhledem k věku a zdravotním problémům z předchozí práce, se záhy rozplynuly. Tréninky mě motivovaly tak, že jsem absolvoval kurz instruktora, který jsem úspěšně dokončil a stal se plnohodnotným instruktorem české federace FEKM RD.

Aleš Kolařík

Ke sportu mě přivedl můj otec, který byl vynikající zápasník. Od svých šesti let závodně zápasím za ostravský klub TJ Sokol Vítkovice. Od této doby jsem byl doposud 13x mistrem republiky v zápase volným stylem v družstvech. V jednotlivcích jsem obsadil na MČR 3x2. místo, naposled v letošním roce 2018 :) a 3x jsem obsadil 3. místo. To je má sportovní dráha.

Po základní vojenské službě jsem nastoupil do ozbrojených složek VSČR . Zde jsem po dlouhých devět let působil jako instruktor zásahových jednotek VSČR. Mou specializací byla sebeobrana, vedení boje zblízka včetně provádění služebních zákroků, střelba. Jako instruktora sebeobrany mě školil JUDr. Zdeněk Náchodský - legenda Československé sebeobrany. Kolem roku 2003 jsem dostal pozvánku reprezentovat Českou republiku na mezinárodním semináři bojových umění a sebeobrany v Polsku. Těchto seminářů jsem se účastnil  až do roku 2017. Tyto čtyřdenní semináře byly ojedinělé v tom, že byly určeny jen pro ozbrojené složky. Účastnili se ho ti nejlepší instruktoři z Izraele, Francie, Ruska, USA, Polska, Belgie, Slovenska, Litvy a dalších zemí. Na tomto semináři jsem čerpal dovednosti a zkušenosti téměř 15 let. Na těchto seminářích jsem se seznámil se svým kamarádem Martinem Kaptaczem. Ten mě přivedl v roce 2011 do STOWARZYSZENIA KRAV MAGA - POLSKA na můj první seminář KRAV MAGA  v polské Radomi, vedený Stevem Schmitemm (6Darga/6DAN Krav Maga).

Technický program a vynikající polští instruktoři Evropské Federace Krav Maga - Richard Douieb -  to mě tak zaujalo, že jsem začal pravidelně od roku 2011 dojíždět na semináře do sousedního Polska. Navíc jsem po práci mezi svými tréninky dojížděl do 150 km vzdáleného Myszkova, kde jsem trénoval s  Martinem Kaptaczem. V mezidobí jsem absoloval instruktorský kurz pod vedením tehdejších lídrů SKMP Wlodzimierzem Kopciem a Petrem Tarnawskim. Následně jsem založil Ostravský klub KRAVMAGA-TEAM.CZ. Z tohoto klubu později vznikla česká federace, na základě dohody a udělení licence pro Českou republiku s prezidentem a zakladatelem evropské federace Richardem Douiebem. Na této dlouhé cestě KM jsem měl štěstí, že jsem mohl trénovat s instruktory jako je Richard Douieb, Steve Schmitt, W.Kopiec, P. Lizak, P. Tarnawski, K. Bieniak, M. Kaptacz, A. Grejner, P. Marek, kteří patří ke špičce KM v Evropě. Dále jsem jezdil trénovat na mezinárodní stáže bojového systému COMBAT 56 založený mým dlouholetým kamarádem mjr. Arkadiuszem Kupsem. Milan Hemza - to byl můj trenér zápasu od mládežnických let, současně reprezentační trenér zápasu volného stylu.

A musím zmínit i trenéra vítkovického boxu Františka Šrubaře, který vychoval řadu reprezentantů a mistrů republiky.

Všem trenérům a kamarádům, se kterými jsem trénoval a nezmínil jsem je, tak se moc omlouvám :).

Jako např. Peter Svat, Ivoš Chrastina, Leszek Koltun, Milan Takáč, Martin Sláma, Roman Micka, Honza Hrnčárek, Petr Schlossarek, René Hein, Zdeněk Kowalik, a … :). Každý do toho našeho soukolí něco přinesl. Tak všem moc velké díky, chlapci. Tímto bych své povídání ukončil, raději trénuji, než povídám. Ale ještě jedno vzpomenu - nikdo není vševědoucí a člověk se musí pořád učit, na počátku jsem taky měl problém s kotoulem :) .

Zvu Vás na naše tréninky do naší české federace KRAVMAGA-TEAM.CZ,z.s.

Aleš K.

Petr Zajíc

Bojové umění mě přitahovalo od útlého dětství. Na základní škole však zvítězila atletika. Závodil jsem hlavně ve skoku vysokém, sprintu a vrhu koulí, kdy se mi dařilo dosahovat výborných výsledků. Rovněž jsem byl členem volejbalového družstva. Na střední škole jsem pokračoval ve skoku vysokém, nejlepší výsledek bylo 2.místo na mistrovství republiky v juniorech.

V prvním ročníku střední školy, jsem začal navštěvovat tréninky kung-fu,které jsem navštěvoval až do nástupu na základní vojenskou službu. Po základní vojenské službě, jsem nastoupil k ozbrojeným složkám VSČR. Zde jsem se seznámil s Alešem Kolaříkem, se kterým jsme společně absolvovali školu.

Tato práce mne však nenaplňovala a po odchodu z činné služby jsem napřed nastoupil k soukromé firmě. Po dvou letech jsme se společníkem založili elektro-montážní společnost. Vzhledem k tomu, že mám potřebu chtít stále více, doplnil jsem si vzdělání a stal se projektantem a revizním technikem.

Časem se ve mně probudila touha zase zkusit něco nového. Absolvoval jsem potřebné zkoušky a získal zbrojní průkaz. Začal jsem trénovat střelbu a složil bezpečnostní zkoušky střelce IPSC. Účastnil jsem se jako člen IPSC oddílu 4Shooters závodu v České republice i zahraničí.

Shodou okolností jsem se opět setkal s Alešem Kolaříkem a zjistil, že trénuje sebeobranný systém KRAV MAGA. Velmi mě to zaujalo a začal jsem navštěvovat pravidelně tréninky. Intenzivně jsem trénoval a vyjížděl na semináře do sousedního Polska, kde již 20 let působí SKMP. Po čase jsem zjistil, že chci opět více a absolvoval jsem roční kurz instruktora EFKM u Polských přátel pod vedením nejlepších trenérů Polské federace. V lednu 2018 se podařilo na semináři ve Francii dohodnout s presidentem Evropské federace Krav Maga Richardem Douieb vznik České federace EFKM. Na základě této dohody vznikl spolek KRAVMAGA-TEAM.cz-z.s., kterého jsem představitelem ve funkci místopředsedy a instruktora.