KRAVMAGA-TEAM.CZ

ČLEN EVROPSKÉ FEDERACE KRAV MAGA RICHARD DOUIEB - ČESKÁ REPUBLIKA

Petr Zajíc

Bojové umění mě přitahovalo od útlého dětství. Na základní škole však zvítězila atletika. Závodil jsem hlavně ve skoku vysokém, sprintu a vrhu koulí, kdy se mi dařilo dosahovat výborných výsledků. Rovněž jsem byl členem volejbalového družstva. Na střední škole jsem pokračoval ve skoku vysokém, nejlepší výsledek bylo 2.místo na mistrovství republiky v juniorech.

V prvním ročníku střední školy, jsem začal navštěvovat tréninky kung-fu,které jsem navštěvoval až do nástupu na základní vojenskou službu. Po základní vojenské službě, jsem nastoupil k ozbrojeným složkám VSČR. Zde jsem se seznámil s Alešem Kolaříkem, se kterým jsme společně absolvovali školu.

Tato práce mne však nenaplňovala a po odchodu z činné služby jsem napřed nastoupil k soukromé firmě. Po dvou letech jsme se společníkem založili elektro-montážní společnost. Vzhledem k tomu, že mám potřebu chtít stále více, doplnil jsem si vzdělání a stal se projektantem a revizním technikem.

Časem se ve mně probudila touha zase zkusit něco nového. Absolvoval jsem potřebné zkoušky a získal zbrojní průkaz. Začal jsem trénovat střelbu a složil bezpečnostní zkoušky střelce IPSC. Účastnil jsem se jako člen IPSC oddílu 4Shooters závodu v České republice i zahraničí.

Shodou okolností jsem se opět setkal s Alešem Kolaříkem a zjistil, že trénuje sebeobranný systém KRAV MAGA. Velmi mě to zaujalo a začal jsem navštěvovat pravidelně tréninky. Intenzivně jsem trénoval a vyjížděl na semináře do sousedního Polska, kde již 20 let působí SKMP. Po čase jsem zjistil, že chci opět více a absolvoval jsem roční kurz instruktora EFKM u Polských přátel pod vedením nejlepších trenérů Polské federace. V lednu 2018 se podařilo na semináři ve Francii dohodnout s presidentem Evropské federace Krav Maga Richardem Douieb vznik České federace EFKM. Na základě této dohody vznikl spolek KRAVMAGA-TEAM.cz-z.s., kterého jsem představitelem ve funkci místopředsedy a instruktora.

Kategorie: